HAKKIMIZDA

BG Makina

BG MAKİNA, Makina Yüksek Mühendisi Bahattin KOR ve Makina Yüksek Mühendisi Gökhan KAVADAR tarafından 2008 yılında İzmir’de kurulmuştur.

Kurulduğu günden itibaren BG MAKINA yurt içinde ve yurt dışında orta ve büyük ölçekli yumurta üretim çiftliklerinin ihtiyacı olan yumurta kodlama, tasnif ve paketleme sistemlerinin üretimi konusunda ülkemizde öncü kuruluş olmuştur.

   2010 yılında Türkiyenin ilk yerli elektronik yumurta tasnif makinası olan Ovoselect D101’i üretmiştir. Günümüzde halen bu modelin üretimi devam etmektedir. Firmamız diğer yandan da TÜBİTAK ile ARGE çalışmalarını sürdürerek, ileri teknoloji içeren üst düzey yumurta tasnif sistemlerini geliştirmektedir.

  BG MAKINA yapmış olduğu bilimsel ve akademik çalışmalar neticesinde geliştirmiş olduğu sistemlerde tamamen yüksek teknolojiyi ve kaliteyi ön plandan tutmuş ve aynı zamanda tüm sistemin uzun ömürlü olabilmesi için kullanılan bileşenler özenle seçilmiştir. Ayrıca tasarlanan makinaların kullanımının ve temizliğinin kolay olması ve aynı zamanda estetik görünüme de sahip olması için ayrıca uluslararası düzeyde çalışmalar yapılmaktadır.

 BG MAKİNA  Orta ve Güney Amerika, Avrupa, Balkanlar ve Ortadoğu  ülkelerine yumurta kodlama, tasnif ve dizgi makinaları konusunda çözümler sunmaya devam etmektedir.