fbpx
Yumurta Tasnif, Toplama ve Kodlama Makineleri

Yumurta Tasnif, Toplama ve Kodlama Makineleri

Yumurta en çok üretilen ve tüketilen besinlerin arasında gelirken, yumurta tasnif makinesi, yumurta toplama makinesi ve yumurta kodlama makinesi, üreticilerin en çok talep ettiği makinelerden olmaktadır. Çünkü yumurta, tavuktan üretildiği andan pazara çıkış aşamasına kadar oldukça yoğun işlemler içeren süreçler ile sofralarınıza gelmektedir.  bgmakina.com bünyesinde bulunan yumurta tasnif, toplama ve kodlama makineleri de bu süreç için oldukça donanımlı ve yeterlidir. Söz konusu makinelerde;

  1. Yumurta Tasnif Makineleri

Yumurta tasnif makineleri arasında, manuel toplamalı sistemler, manuel ve otomatik toplamalı sistemler, otomatik toplamalı sistemler mevcuttur. Yumurta tasnif makineleri bu anlamda tek tek yumurta taşıyarak yavaş ama güvenilir bir işlem gerçekleştirmektedir. Bu da yumurtaların kırılmadan ve dolaylı yoldan zarara mahal vermeden toplanma kısmına geçirimini sağlar.

  1. Yumurta Toplama Makineleri

Tak çalıştır özellikleri ile son kalite yumurta toplama makinesi, zamandan ve maddiyattan tasarruf etmeye yardımcıdır. Bu anlamda firmamız bünyesinde ürettiğimiz bu makine Tubitak tarafından belgelendirilmiş, tarafımızca pantenti alınmıştır. Bu anlamda saatte 40.000 yumurta dizgi kapasitesi, 10’lu dan 30’lu sınıflandırmaya kadar yumurta kolileri, uzun ömürlü ve kaliteli parçalar, akıllı yazılım, narin yumurta tutuş, doğaya ve çevreye dost özellikleri ile ürettiğimiz yumurta toplama makinesi teknolojinin son harikası gibi görünüyor.

  1. Yumurta Kodlama Makineleri

Yumurtalar, yumurta toplama makinesi ile dizgi haline getirildikten sonra kodlama işlemine tabi tutulurlar. Bunun için de yumurta kodlama makineleri kullanılmaktadır. Bu anlamda bünyemizdeki makinemiz,

  • Tek kartuş ile 300.000 yumurtanın kodlanmasını sağlar.
  • Yumurta üzerine çift veya tek satır baskı imkânı sunar.
  • 5 veya 6 kafa seçenekleri vardır ve uzun süre bakıma gerek kalmayan bir tasarıma sahiptir.
  • Yumurtalara temas etmeden kodlayan makine, led ekranı yardımı ile kodlanan yumurtaların sayısını da verir.

Yumurta Tasnif, Toplama ve Kodlama Makineleri Avantajları

Günümüzde el işçiliği ile yapılan işler yerini makinelere hatta robotlara bırakmaktadır. Bu anlamda hiç bitmeyecek bir alan olan yumurtacılık için de teknolojiye ayak uydurmak hem zaman hem de maddi açıdan tasarruf etmek için en doğru olandır. Örneğin yumurta tasnif işlemini düşünürsek, günde toplanılan yumurta sayısını bir düşünün. Tek tek tasnif etmek oldukça zor ve zahmetli olacaktır. Bunun dışında yumurtaların hepsi farklı boyutlarda olduğu için insan gözü ile göz kararı bir boyutlandırma yapmak imkânsızdır denebilir. Bunun için tasnif makineleri yardımcı olmaktadır. Bunun dışında yumurta toplama makinesi ise yumurtaların paketlenme aşaması için kullanılır. Dizgi makinelerine yerleştirilen yumurtalar hızlı ve hasarsız şekilde paketlenebilirler. Son olarak yumurta kodlama makineleri ise yumurtaların hangi tarihte üretildiği, seri numarası gibi özellikleri üzerinde barındırır. Bu anlamda ülkemizde kodu olmayan yumurtalar çok güvenilir olarak görülmemekte ve satın alınmamaktadır. Söz konusu kodlama işlemini de takdir edersiniz ki elle yapmak imkânsız denecek kadar zordur. İşte tüm bu sebeplerden dolayı işletmenizde yumurta tasnif, toplama ve kodlama makinelerini gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz.

Yumurta Tasnif, Toplama ve Kodlama Makineleri Fiyatları

Genel olarak piyasa şartları özellikle şu sıralar durmadan değişmektedir. Durum böyle olunca makine fiyatları da bu durumlardan etkilenmektedir. Fakat söz konusu kalite ise fiyatın önemi pek de yok diyebiliriz. Çünkü bir ürünün sadece fiyatına bakmak sizleri yanıltabilir. Bunun yerine fiyat – performans değerlendirmesi yapmalısınız. Yumurta tasnif, toplama ve paketleme konusunda da makine hem kaliteli hem de iş görür olmalıdır. Bu nedenle en kaliteli makineler için BG Makina garantisinden yararlanabilir, yumurtacılık işlerinizi kısa sürede ve üst düzey kar ile yönetebilirsiniz.

Yazıyı değerlendiremek için tıklayın!
[Toplam: 1 Ortalama: 5]

Leave a comment