fbpx
Yumurta Üreticilerine Kolaylık Sağlayan Yerli Üretim Makineler

Yumurta Üreticilerine Kolaylık Sağlayan Yerli Üretim Makineler

İçindekiler

Yumurta Üreticilerine Kolaylık Sağlayan Yerli Üretim Makineler

Yumurta, insan yaşamı için önemli protein kaynaklarından bir tanesi olurken yumurtaya olan talep her geçen gün daha ciddi seviyelere ulaşır. İnsanların yumurtaya olan bakışında daima olumlu dönüşümler yaşanırken yumurta üreticileri için daha kaliteli bir üretim süreci gerçekleştirmek avantajlı olur. Siz de yumurta üretim sürecine dahil olacak bir girişimci olarak yumurtaların sofralara ulaştırılmasında daha başarılı seçeneklerden yararlanmak istiyorsanız ülkemizde üretilmiş yerli üretim cihazları kullanabilirsiniz.

Yerliliği ile dikkat çeken ve çözüm odaklı seçenekler sunması sayesinde üretim alanlarının en önemli ekipmanı olan yumurta üretim ekipmanlarına gelin daha yakından bir göz atalım. Hem zamandan tasarruf etmenize imkân sağlayan hem de emek yoğun çalışmayı sermaye yoğun çalışmaya dönüştüren bu makinalar ile verimliliği zirveye çıkarmak mümkün!

Yumurta Tasnif Makineleri

Yumurtalar, besin değerleri ve lezzetleri bakımından birbirinden çok da ayrılmayan ürünler olsa da fiziksel olarak büyük ya da küçük olmaları ayırt edilmelerini gerektirir. Yumurta üretim ve dağıtım hatlarında boyutlarına göre ayrılarak buna uygun şekilde pazarlanmak için hazırlanan yumurtaları tek tek tasnif etmek çok zor olurdu değil mi? Üstelik binlerce yumurtayı aynı boyutlarda olacak şekilde ayırmak zordan öte imkânsız bir durum olur.

Yumurta tasnif makineleri Büyük – Orta – Küçük olarak değerlendirilen farklı boyutlardaki yumurtaları ayırarak daha kolay paketleme olanağı sunar. Manuel, Otomatik ve iki sistemin karşımı olan Manuel-Otomatik şeklinde 3 farklı türü olan yumurta tasnif makinelerinin bütçenize ve ihtiyaçlarınıza uygun bir şekilde tercih edilmesi gerekir. Bütün türleri ile zamandan tasarruf ederek verimliliği zirveye çıkaracağınızı söylesek de üretim yoğunluğunuza göre bir tercih yapmanız çok daha isabetli olacaktır.

Farklı hat ve büyüklüklere sahip makineler arasından hangi tercihi yapmanız gerektiğini uzmanlardan görüş alarak yapmayı ihmal etmemelisiniz. Aksi takdirde yatırımınızı yanlış yönlendirebileceğiniz gibi verimliliğin de istenen seviyede olmamasına neden olabilirsiniz.

Yumurta Toplama Makinesi

Yumurta toplama dendiğinde kastedilen elbette folluktan yumurtaların alınması değildir. Yumurta paketleme hatlarında öncelikle tasnif makineleri ile boyutlarına ayrılan yumurtalar sonraki aşamada paketlenmek üzere toplama makinelerine aktarılır. Burada düzenli bir şekilde sıralanan ve dizgi makinesi sayesinde farklı büyüklükteki ambalajlara yerleştirilen yumurtalar daha kısa sürede ambalajlanarak tüketiciye ulaşmak üzere yola çıkar.

Saatte 40.000 yumurtanın dizilmesi ile birlikte ambalajlama sürecini neredeyse zirveye taşıyan bu aletle onlarca insanın yapamayacağı bir işi 60 dakika gibi kısa bir sürede gerçekleştirmek ciddi manada avantaj getirecektir. Ambalaj boyutu ne olursa olsun düzenli ve firesiz bir şekilde dizilen yumurtaların sizin açınızdan sağlayacağı ayrıcalıkları tüketici memnuniyeti olarak geri alabileceksiniz. TÜBİTAK destekli bir proje olması ve yerli üretimin desteklenmesi ile ön plana çıkması sayesinde adını duyuran yumurta toplama makinasını siz de güvenle kullanabilirsiniz.

Yumurta Kodlama Makinesi

Yerli üretim makinelerden yararlanırken hem milli servetin yurtdışına gitmemesini sağlayacak hem de daha uygun bütçelerle yatırım yapabilmenin ayrıcalığını yaşayacaksınız. Bu ayrıcalığı elde etmenizi sağlayacak olan durumlardan bir tanesi de hiç şüphesiz yumurta kodlama makinesi olur. Yumurtaların tasnif ve toplanmasından hemen sonra kodlanarak müşteriye ulaştırılmasını sağlayan bu cihazın yumurta üretim tesislerinin olmazsa olmazlarından biri olduğunu bilmelisiniz.

Kodu olmayan yumurtaların üretim ve dağıtım ağlarından dışarı çıkışı çok mümkün olmazken bu denli ciddi seviyede üretim yapan işletmelerin makine ile kodlama gerçekleştirmesi gereklidir. Siz de kodlama konusunda ayrıcalıklardan yararlanmayı arzuluyorsanız yerli üretim yumurta kodlama ekipmanlarını gönül rahatlığı ile kullanabileceksiniz.

Bu Cihazları Neden Tercih Etmelisiniz?

Bakım ve onarım masraflarının diğer cihazlara nazaran daha düşük olması kadar bu tarz masrafların çok nadiren gündeme geliyor olması da yerli üretim makine tercihinizi şekillendirir. Her biri kendi alanında başarısını ispat etmiş bu ürünleri seçerek kalite ve sürdürülebilirliği yaşamak sizin açınızdan çok daha kolay olacak!

Yumurta üretim serüveninin kolaylaştırılması ve hızlandırılması adına seçenekler sunan BG Makine ayrıcalığını hemen yaşamaya başlayabilirsiniz. Bütçenizi sarsmayacak seçenekleri sunması ile adından söz ettiren markanın şu ana kadar kullanımda olan ürünlerinin bir sorun yaratmaması da dikkatleri çekmeyi başarıyor. Üstelik talebin her geçen gün artması makinelerin kalitesinin ortaya konmasında önemli bir rol oynuyor.

Yazıyı değerlendiremek için tıklayın!
[Toplam: 2 Ortalama: 4.5]

Leave a comment